Cotek SE400-148 Pure Sine Wave Inverter 120VAC 48VDC 400W
SKU:
SE400-148
Weight:
3.00 LBS
Warranty:
2 Year Manufacturer
Shipping:
Steller Speed! FREE SHIPPING
Stellar Price!:
Current Stock:
1
Adding to cart… The item has been added
Description
Cotek Logo       Stella Price
Features
  • Pure sine wave output (THD < 5% @ , linear load @ 12.5V / 25V / 50V)
  • Power ON / OFF remote control (Green Terminal)
  • Input & output fully isolation
  • Output frequency 50/60Hz selectable by DIP switch
  • Output voltage / power saving mode selectable
  • Input protection: Reverse Polarity (Fuse) / Under Voltage / Over Voltage
  • Output protection: Short Circuit / Overload / Over Temperature
  • Power saving mode < 2W