SRNE HF2430U60-108 Off-Grid Solar Inverter/Charger 3kW
Rp7.713.315,42
SKU:
HF2430U60-108
Weight:
19.00 LBS
Warranty:
5 Year Manufacturer
Shipping:
Stellar Speed! FREE SHIPPING
Current Stock:
2
Adding to cart… The item has been added
Description
SRNE Logo
SRNE HF2430U60-108 Off-Grid 1 MPPT Solar Inverter/Charger 3kW 24VDC 120VAC 60A
Features
  • Reliable
    Outputs high-quality pure sine wave AC power. Reliable output for long periods at rated power.
  • Efficiency
    Advanced MPPT with up to 99.9% efficiency. Multiple charge and discharge modes are available.