IronRidge TM-FTL-030 Fixed Tilt Leg, Mill 30 Inch
Rs13,058.90
SKU:
TM-FTL-030
Weight:
3.45 LBS
Warranty:
25 Year Manufacturer
Shipping:
Stellar Speed! ADD TO CART TO ESTIMATE SHIPPING
Current Stock:
20
Adding to cart… The item has been added
Description
IronRidge Logo
Introduction
Variations
  • IronRidge TM-FTL-007 Fixed Tilt Leg, 07", Mill
  • IronRidge TM-FTL-010 Fixed Tilt Leg, 10", Mill
  • IronRidge TM-FTL-015 Fixed Tilt Leg, 15", Mill
  • IronRidge TM-FTL-020 Fixed Tilt Leg, 20", Mill
  • IronRidge TM-FTL-025 Fixed Tilt Leg, 25", Mill
  • IronRidge TM-FTL-030 Fixed Tilt Leg, 30", Mill
Contains
  • 1 U Foot
  • 1 North Tilt Leg, 1.5" SQ, 20 inch fixed tilt leg
  • 1 Pre-assembled South Tilt Leg
  • 3 Nut, Flange Hex 3/8-16 SS
  • 1 Washer, Flat 3/8 SS
  • 1 Bolt, 3/8-16 x 2.5"CS SST
  • 1 Bolt, Bonding 3/8-16 SQ Head, 2.25"
  • 1 Bolt, Bonding 3/8-16 SW Head, 1.0"