Tigo TSI-11.4K-US Hybrid EI Inverter 11.4kW Ethernet/WiFi
SKU:
TSI-11.4K-US
Weight:
46.00 LBS
Warranty:
152 Months Manufacturer
Shipping:
Stellar Speed! FREE SHIPPING
Current Stock:
3
Adding to cart… The item has been added
Description
Tigo Logo
Tigo Energy TSI-11.4K-US kW Energy Intelligence (EI) Hybrid Inverter 11.4kW Transformerless Ethernet/WiFi, Part No. 601-2111K4-0003
Features
  • Available in 3.8, 7.6 kW, and 11.4 kW models
  • Single-phase
  • Storage-ready ‘hybrid’ inverter
  • Up to 200% DC oversizing (2:1 DC/AC ratio)
  • 50V starting voltage